Mária Blšáková (1967) pochádza z východného Slovenska z dedinky Kuková. Do kníh sa zamilovala veľmi skoro. Najprv len čítala, no prvé literárne pokusy na seba nenechali dlho čakať. Má rada všedné dni, skoré rána a čas okolo polnoci, kedy sa jej píše najlepšie. Sama o sebe tvrdí, že je extrovertný introvert. Nerada rozpráva o súkromí, no vo svojich knihách sa nebojí dotknúť akýchkoľvek, často i chúlostivých tém. V súčasnej dobe pracuje ako opatrovateľka, ale v podstate ňou bola celý dospelý život. Je matkou dvoch synov, ktorých nadovšetko miluje.

Knihu Za dverami číha život napísala spoločne so starším synom Jozefom. Je o autizme z prvej ruky. Zachytáva neľahké obdobie objavovania, zmierovania sa, hľadania cesty, no napriek tomu je v nej veľa humoru. Práve táto kniha je jej srdcu najmilšia.

„Vo voľných chvíľach si rada pozriem dobrý film so štrikovaním v rukách. Mám rada prechádzky v prírode, fotografovanie, tanec. Rada by som robila kopu ďalších vecí. Naučila sa paličkovať, lyžovať či hrať na gitare, ale potrebovala by som aspoň o pár hodín dlhší deň. Nechápem, že sa vie niekto nudiť. Som si istá, že keby ma poviazali, zavreli oči i ústa, aj tak by som sa nenudila, ale vymýšľala nové príbehy.“

Tvorba Márie Blšákovej:

Kaleidoskop (2014)
Skrátka mi preplo (2015)
A čo ak preplo im (2015)
Anna a Šarlota (2016)
Za dverami číha život (2017)
Takmer zabudnutá láska (2017)
Láska od A po Zet (2017) – voľne pokračovanie románu Takmer zabudnutá láska
Autorsky sa spolupodieľala na charitatívnych zbierkach: V zajatí vášne (2016) a V zajatí strachu (2017)

Autorku môžete sledovať na jej oficiálnej FB stránke.

Prečítajte si aj náš rozhovor s autorkou.

Knihy, ktoré napísala Mária Blšáková:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Povinné položky sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.