Učiteľ je človek, ktorý má priamy vplyv na to, ako bude vyzerať budúcnosť Slovenska. Odovzdáva svoje vedomosti a skúsenosti žiakom a študentom, a pritom sa sám musí vzdelávať, aby to, čo dáva ďalej, bolo aktuálne. Na vysvetlenie učebnej látky má len obmedzené množstvo času, a preto ho musí využiť efektívne.

Podobne ako manažér aj učiteľ musí dobre plánovať, mať jasnú a prehľadnú evidenciu svojich úloh a tiež evidenciu hodnotenia svojich zverencov (žiakov a študentov). Učitelia majú k dispozícii elektronické žiacke knižky, či svoje smartfóny. Avšak stále sa využívajú aj klasické pomôcky, ktoré nepotrebujú pripojenie na internet. Aj špičkoví manažéri, hoci majú kvalitný smartfón, vždy so sebou budú nosiť aj diár a pero.

Tlačené knihy a diáre sú stále in

Tlačené knihy sú stále najobľúbenejšie – podľa môjho posledného prieskumu ich preferuje až 90% čitateľov. Veľmi vtipné video s reklamou na papierový katalóg od Ikea ukazuje s obrovským nadšením prednosti tlačenej publikácie pred e-knihou.

Pre učiteľov je na trhu niekoľko špecializovaných učiteľských zápisníkov, ktoré im uľahčujú prácu. Existujú lacné verzie predávané v papiernictvách, ale aj drahšie, s množstvom vylepšení pre lepší komfort učiteľa.

Ako vyzerá učiteľský zápisník 2017/2018

Asi najlepší učiteľský zápisník, ktorý môžete aktuálne nájsť na našom trhu, navrhli a vyvíjali práve učitelia pre učiteľov. Na 208 stranách rozmeru 105 x 155 mm ponúka tento produkt dostatok miesta na všetky dôležité poznámky. Na plánovanie je veľký priestor v kalendárovej časti, ktorá je datovaná logicky podľa školských týždňov od septembra 2017 do septembra 2018. Zápisník je rozdelený na 2 polroky s vyznačenými školskými prázdninami (jarné prázdniny sú samozrejme podľa regiónov). Obsahuje aj prehľad pamätných dní, zastupovania, rozvrh hodín (nálepka).

Nasledujú časti na poznámky a nákresy a samozrejme kvalifikačná časť, do ktorej si učitelia prehľadne zapisujú známky, či iné údaje o svojich žiakoch. Pre ľahšie zorientovanie učiteľský zápisník obsahuje aj dve rôznofarebné lacetky a praktické prečnievajúce chlopne obálky.

Šitá väzba a celkové kvalitné spracovanie slovenskou firmou je zárukou, že zápisník vydrží každodenné používanie a bude celý rok výborným pomocníkom učiteľa.

Učiteľský zápisník nie je ponúkaný cez distribútorov (čo by viedlo k zvýšeniu ceny), ale len priamo cez e-shop vydavateľstva Elist a posielaný poštou. Už pri odbere troch a viacerých kusov je ponúkaný s 20-percentnou zľavou.

Učiteľský zápisník na nový školský rok si môžete objednať u nás: Učiteľský zápisník

Desiatky škôl z celého Slovenska ho pravidelne objednávajú pre všetkých svojich učiteľov naraz, aby využili množstevnú zľavu a poštovné zdarma. Viacej o učiteľských zápisníkoch sa dočítate priamo na stránke produktu, kde je možné spraviť aj objednávku.

Máte s ním skúsenosti? Ako sa vám pozdáva, prípadne, čo by ste navrhli vylepšiť?

rok

prehľadný kalendár na celý šk. rok

tyzden

Miesto na plánovanie úloh na každý deň

klasifikacia

klasifikačná časť

poznamky

časť na poznámky a náčrty

 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Povinné položky sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.