Vojtech Beniczky je pseudonym autora, ktorý dbá na svoju anonymitu. Na svet prišiel v roku 1973. Spočiatku len hľadal sám seba a literárne sa neprejavoval. Po turbulentnom dospievaní sa však upokojil a postupne dozrel do súčasnej podoby. Dnes je manželom a otcom, pracuje a platí šeky. Napriek tomu, že roky pribúdajú akosi prirýchlo, naďalej v sebe verne nosí Rock and roll, ktorým intenzívne žil najmä v mladosti. Po Bratislave sa prepravuje mestskou dopravou a peši, a nerozumie za čím sa ľudia stále naháňajú.

Píše kriminálne romány, ktoré si pokojne môže prečítať každý milovník zaujímavých príbehov. Vo svojej tvorbe zachytáva realitu súčasnej spoločnosti, vystihuje pozitívne a rovnako tak aj negatívne stopy tejto doby. Napätie citlivo kombinuje súkromným životom hlavnej postavy. Jeho tvorbe nechýba primeraná dávka humoru a čitateľa vtiahne do deja pohľadom kladných aj záporných hrdinov.

Na svojej prvotine, Stvorená objasňovať zločin, začal pracovať po dlhej úvahe vo svojich 42 rokoch. Prevažne po večeroch a nociach, jej zrod trval presne 13 mesiacov. Dielo niekoľkokrát prepisoval a upravoval. Jednotlivé kapitoly posielal ľudom, ktorí pracujú s textom a získaval od nich spätnú väzbu. Spisovateľskú neskúsenosť kompenzoval životnými skúsenosťami a obrovskou dávkou entuziazmu.

Prečítajte si aj čo autor Vojtech Beniczky prezradil o svojej knihe Stvorená objasňovať zločin.

Knihy, ktoré napísal Vojtech Beniczky:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Povinné položky sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.